Dlouhodobá spolupráce

Máte firmu, ale nemáte nebo neplánujete pořizovat dodávku? Potřebujete pravidelně, několikrát do týdne/měsíce vypůjčit dodávku pro převoz zboží? AUTO-GAZDA autopůjčovna nabízí možnost zapůjčení dodávek na dlouhou dobu či v pravidelných termínech a to za individuální ceny! Ozvěte se nám!

Krátkodobé vypůjčení dodávek

Potřebujete jen převézt pár věcí, stěhujete se nebo potřebujete vypůjčit dodávku jen na několik hodin? Auto-GAZDA - autopůjčovna je tu pro Vás! Možnost krátkodobého zapůjčení již od 270 kč/hod nebo od 1 tis kč/den.

Pronájem vozidla s řidičem

Máte obavy z řízení dodávky? Chcete si své stěhování či převoz zboží organizovat, ale již nemáte čas na převoz věcí? AUTO-GAZDA autopůjčovna Vám nabízí možnost vypůjčení dodávky, ale také osobního vozidla s profesionálním řidičem, který Vám zaveze, Vás i zboží kam potřebujete.

Náhradní vůz ZDARMA při autonehodě

Nabourali Vás? Využijte svého zákonného pojištění a tím uplatněte svůj nárok na náhradní vůz! My Vám zajistíme ZDARMA opravu vozu a Vy po celou dobu můžete bezplatně využívat náš vůz, aniž by jste zaplatili jedinou korunu!

Půjčovna osobních automobilů

V naší nabídce můžete kromě dodávek najít také osobní automobily. Pronájem jak krátkodobý tak dlouhodobý, ceny již od 420 Kč/den. Při dlouhodobém pronájmu, pro servisy a stálé zákazníky máme připravené individuální ceny.

Car with a driver

Rent a passenger car or a van from our car rental with a driver! Rentals for whatever occasion.You are moving or you need to move your cargo and you don’t have a driving licence or you are afraid of driving a big van? In this case, we have a possibility of renting a car with a trained and experienced driver.

Additional services and equipment

You are going on holidays and you want to bring with you your bicycles, skis, luggage and you are unable to pack everything in your car?Don’t worry, especially for you, we offer a rental of roof boxes, roof bike & ski racks and also the wheel carrier on the towing device. For additional information look at our section of accessories.

Prices starting from 199 CZK/hour

Favourable van rentals for unrivaled prices starting from 199 CZK/hour (excluding VAT). The longer you rent, the cheaper the day rate. We have special and individual prices for long-time rentals and repeated customers. Please contact us!

7 reasons why to rent a car from us

  • We offer new and reliable cars that have emergency insurance and assistance services across the EU.
  • Passenger cars of all classes – luxury for demanding clients, but also lower class cars for unpretentious clientele.
  • Exit abroad at no extra cost.
  • Do you travel within the Czech republic or abroad and you do not know the way? We will lend you a navigation system with maps throughout the EU. You will not get lost with us.
  • Possibility of bringing the vehicle to your chosen location.
  • Possibility of short-term or long-term rentals.
  • Individual prices for repeated clients.
  • Possibility of renting our car with a driver.

AUTO-GAZDA.CZ offers spare parts for cars.